Laster Arrangementer

« Alle Arrangementer

  • Dette arrangement har allerede funnet sted.

Hvordan gjøre samtykke sexy i klasserommet? (Panelsamtale og filmvisning)

april 20, 2023 @ 18:00 - 20:00
Den 20.april fra kl. 18-19.45 inviterer Sex og Politikk til arrangement i Salongen på Vega scene (Hausmanns gate 28, 0182, Oslo). Sammen med en rekke fagpersoner skal vi prøve å besvare spørsmålet «hvordan kan vi gjøre samtykke sexy i klasserommet?».
Program:
Del 1 (50 min):
Samtale med Boys Against Sexual Harassment (Base H), Renas Muhialdin og Osahon Usen, som skal fortelle om sine erfaringer med ungdomsprosjektet i Drammen: “Hvordan engasjere seg i arbeid mot overgrep i klasserommet, og hvordan skape gode forbilder?”
Panelsamtale om seksualitetsundervisning: “Gode råd og erfaring fra seksualitetsundervisning i skolen; Hvordan undervise om samtykke? I panelet:
– Marianne Støle-Nilsen, lektor, statsviter og forfatter av «Helhetlig seksualitetsundervisning for lærerstudenter»
– Kelly Fisher, rådgiver i Reform – ressurssenter for menn og
– Marit Myreng, sykepleier og underviser, Sex og Samfunn
Pause – mulighet for å kjøpe drikkevarer og mat/gå på toalett etc.
Del 2 (40 min)
Filmvisning av filmen “Ikke en sånn fyr”, som er utviklet av Stray Dogs Productions. En dokumentarfilm om identitetskrise, fornektelse og ansvar – basert på samtaler med tre unge menn som er dømt for festrelaterte voldtekter. Sex og Politikk har utviklet undervisningsmateriell til filmen, for årets kampanjetema for Uke 16: Samtykke.
Det er muligheter for å kjøpe drikkevarer og snacks på Vega scene.
Det er tillatt med maks 50 personer i Salongen på Vega scene. Møtet er kun fysisk, og det gjøres ikke opptak. Frist for påmelding er 19.4 kl. 16. Vi setter opp venteliste dersom det blir nødvendig.

Detaljer

Arrangør

Sted